Jerzmanowa tnie wydatki inwestycyjne

Agnieszka Szydłowska-Szczecińska
opublikowano: 30-11-2001, 00:00

Prawie o 60 proc. zmaleją w przyszłym roku dochody własne gminy Jerzmanowa w powiecie głogowskim.

Miedziowa gmina od stycznia przyszłego roku nie będzie otrzymywała podatku od podziemnych wyrobisk górniczych KGHM, co zmniejszy wpływy podatkowe do jej budżetu o blisko 1,5 mln zł.

Przyrodnicze i turystyczne walory rolniczej gminy sprawiają, że na jej terenie blisko 200 działek pod budowę domu wykupili mieszkańcy okolicznych miast. Aby zachęcić kolejnych, gmina dużo inwestuje w infrastrukturę techniczną, co w tym roku zapewniło Jerzmanowej czwarte miejsce w Złotej Setce Samorządów. W 2002 roku budżet gminy skurczy się jednak o ponad milion złotych i na inwestycje przewidziano tylko około 30 proc. dochodów.

Najważniejszą inwestycją gminną będzie zakończenie budowy pełnej infrastruktury we wsiach Gaiki i Potoczek, kapitalnego remontu SP w Jerzmanowej i modernizacja szkoły we wsi Jaczów. Gmina zamierza rozpocząć także modernizację infrastruktury we wsi Błądów, ale uzależnia ją od dofinansowania w ramach programu SAPARD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Szydłowska-Szczecińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Jerzmanowa tnie wydatki inwestycyjne