Jesienią mają zatrudniać

DCZ
opublikowano: 25-09-2009, 00:00

Farmacja, sprzedaż i marketing, finanse i księgowość oraz bankowość i ubezpieczenia wkrótce będą potrzebowały specjalistów i menedżerów.

Farmacja, sprzedaż i marketing, finanse i księgowość oraz bankowość i ubezpieczenia wkrótce będą potrzebowały specjalistów i menedżerów.

— Rynek pracy to papierek lakmusowy stanu całej gospodarki. Najnowsze prognozy zatrudnienia specjalistów i menedżerów mogą sugerować, że rynki powoli zaczną się odbijać — mówi Artur Skiba, dyrektor zarządzający Antal International, która prowadzi międzynarodowe cykliczne badanie "Global Snapshot".

Jego wyniki są optymistyczne. Wskaźnik aktywnego zatrudniania specjalistów i menedżerów w Polsce na jesień to 53 proc. — o 10 pkt proc. więcej niż w deklaracjach z kwietnia. Zwolnienia planowało wtedy 28 proc. firm, teraz — 26 proc. Najwyższe wskaźniki zatrudnienia deklarują firmy z branż: farmaceutycznej, sprzedaży i marketingu, finansów i księgowości, bankowości i ubezpieczeń (patrz wykres).

— Cieszą też deklaracje co do zwolnień, zwłaszcza w branżach najbardziej dotkniętych przez kryzys: motoryzacji (5 proc. — najniższy wskaźnik w całym badaniu), nieruchomościach (10 proc.), produkcji i logistyce (15 proc.). Firmy z tych branż ostrożnie przygotowują się do zatrudniania — odpowiednio: 35 proc., 30 proc. i 39 proc. — zauważa Artur Skiba.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu