Jesienią ruszy budowa Ogrodowa Office

  • Marta Sieliwierstow
opublikowano: 08-06-2016, 22:00

Warimpex ma już pozwolenie na budowę biurowca w centrum Łodzi.

Działkę o powierzchni 6,2 tys. mkw. przy skrzyżowaniu ulic Ogrodowej i Zachodniej austriacki deweloper kupił od miasta w październiku ubiegłego roku. Wcześniej przedstawiciele samorządu mieli problem ze znalezieniem chętnego na te grunty. Mimo atrakcyjnego położenia w pobliżu Pałacu Poznańskiego, w sąsiedztwie centrum handlowego Manufaktura i w niedużej odległości od ulicy Piotrkowskiej, działkę udało się sprzedać dopiero za trzecim razem. Niedaleko Ogrodowa Office mieści się, również wybudowany przez Austriaków, hotel Andel’s.

— Obecnie realizujemy trzy projekty biurowe — dwa w Krakowie i jeden w Łodzi. Najbardziej zaawansowany jest Ogrodowa Office w Łodzi — mamy już pozwolenie na budowę. Mocno wierzymy w atut tego projektu, którym jest doskonała lokalizacja w ścisłym centrum miasta — mówi Jerzy Krogulec, prezes Warimpeksu Polska. Łódzki biurowiec będzie miał siedem kondygnacji naziemnych, na których znajdą się biura i powierzchnie handlowe, oraz dwupoziomowy parking podziemny dla 370 samochodów. Biura zajmą ok. 26 tys. mkw., a lokale handlowo-usługowe — 3,5 tys. mkw. Budynek będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie bardzo dobrym. Na razie inwestor korzysta z finansowania udzielanego wewnątrz grupy, ale później władze spółki chcą się ubiegać o wsparcie bankowe. Inwestycję zaprojektował Wojciech Popławski — OP Architekten. Budowa ma się zakończyć z końcem 2017 r. Natomiast w Krakowie Warimpex planuje dwie inwestycje — Mogilska Office i Chopina Office — obie w pobliżu ronda Mogilskiego. Pierwsza będzie miała ponad 20 tys. mkw., a druga — ok. 26 tys. mkw.

— Biurowce w Krakowie są w fazie planowania. Będą miały doskonałą lokalizację, ponieważ znajdą się przy głównym punkcie komunikacyjnym — rondzie Mogilskim. Budowa pierwszego, przy ul. Mogilskiej, ruszy w trzecim kwartale 2016 r. — informuje Jerzy Krogulec.

OKIEM EKSPERTA
Pogoda dla Łodzi

MARCIN WŁODARCZYK, dyrektor oddziału Colliersa w Łodzi

Lokalizacja inwestycji Warimpeksu jest świetna — naprzeciwko ikony miasta, Pałacu Poznańskiego. Dzięki temu będzie dobrze widoczna i rozpoznawalna. Ogrodowa Office wpisuje się w potrzeby rynku — w Łodzi brakuje nowoczesnych biur. Poziom pustostanów klasy A nie przekracza 3 proc., a ogólny wskaźnik niewynajętych biur wynosi ok. 7 proc. To jednak dość duży projekt, a inwestor planuje oddać go do użytku mniej więcej wtedy, kiedy będą oddawane inne biurowce, zatem będzie musiał konkurować o najemców. W budowie w Łodzi jest prawie 90 tys. mkw. biur, z czego jeszcze w tym roku oddane do użytku będą co najmniej 33 tys. mkw. Dla porównania w 2015 r. oddano niecałe 30 tys. mkw biur. Inwestycja Warimpeksu i inne projekty są wynikiem zainteresowania najemców Łodzią . Przez kilka ostatnich lat deweloperzy nie wierzyli w powodzenie inwestycji w tym mieście, teraz ten trend się odwraca.

 

41 tys. mkw Taka będzie całkowita powierzchnia biurowca Ogrodowa Office.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu