Jeśli zysk, to tylko za granicą

opublikowano: 03-10-2017, 22:00

We wrześniu najwyższą przeciętną stopę zwrotu osiągnęły fundusze akcji europejskich rynków rozwiniętych, wynika z danych Analiz Online.

Zarobiły one średnio 3,9 proc., co było konsekwencją odbicia cen na giełdach starego kontynentu, po tym jak na spadkową zmieniła się tendencja w kursie EUR/USD. Co ciekawe, niewiele gorzej poradziły sobie fundusze inwestujące w akcje amerykańskie — średni zysk w tej grupie to 3,3 proc. Na przeciwnym biegunie znalazły się fundusze akcji tureckich (-5,9 proc.), których klienci zdążyli się już przyzwyczaić do dużej zmienności wartości jednostek.

Pod kreską tym razem wylądowały nieźle wcześniej sobie radzące fundusze akcji polskich uniwersalne, które przez chwilową słabość blue chipów straciły średnio 0,9 proc. Koniec kwartału i podciąganie kursów małych i średnich spółek spowodowało natomiast, że dodatni wynik osiągnęły fundusze akcji małych i średnich spółek (0,3 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu