Czytasz dzięki

Jest chętny na spółki Polimeksu

  • Emil Górecki
opublikowano: 05-10-2012, 00:00

Pod młotek idą Sefako i Energomontaż Płn. Propozycję złożyła na pewno ARP.

Zarząd Polimeksu-Mostostalu otworzył koperty z ofertami na zakup Sefako i Energomontażu Północ. „PB” dowiedział się, że zaproponowane ceny „odpowiadają oczekiwaniom”. Ile giełdowa spółka może zainkasować? W lipcu Konrad Jaskóła, ówczesny prezes Polimeksu, szacował wartość obu sprzedawanych spółek na 200 mln zł. Wówczas analitycy uważali taką wycenę „za ambitną”.

Nasze źródło mówi, że jedną z ciekawszych ofert (na obie spółki) złożyła Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP). Kontrolowana przez państwo instytucja jest już zaangażowana w ratowanie budowlanej firmy, która ma realizować wielkie kontrakty energetyczne. Kilka tygodni temu ARP udzieliła budowlanej grupie 45 mln zł pożyczki.

Więcej spółka z tego źródła nie dostanie. Według planów przedstawionych przez Polimex wierzycielom, ze sprzedaży aktywów (to także nieruchomości i udziały w innych spółkach) grupa ma zdobyć około 330 mln zł. Za tydzień odbędzie się walne, które zdecyduje o podniesieniu kapitału zakładowego. Znaczący pakiet akcji może objąć ARP. Według źródła zbliżonego do spółki, niedawne ujawnienie się w akcjonariacie spółki Romana Karkosika dało ARP dodatkowy argument za komercyjnym zaangażowaniem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane