Jest kandydatka na prezydenta Gdańska

AR
opublikowano: 23-01-2019, 11:55

Po zabójstwie Pawła Adamowicza, wieloletniego prezydenta Gdańska, odbędą się przedterminowe wybory. Kandydaturę potwierdziła Aleksandra Dulkiewicz.

Aleksandra Dulkiewicz poinformowała media, że podjęła decyzję o kandydowaniu w przedterminowych wyborach, które odbędą się 3 marca. Na razie jest jedyną kandydatka, która będzie się starać o urząd prezydenta Gdańska. Dotychczas była zastępcą Pawła Admowicza ds. gospodarczych. Po jego tragicznej śmierci premier powołał ją na komisarz miasta. Pełnomocnictwo do pełnienia funkcji prezydenta miasta do chwili powołania nowego włodarza 17 stycznia przekazał jej wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

Aleksandra Dulkiewicz zapowiedziała, że będzie kandydować z listy stowarzyszenia "Wszystko dla Gdańska", które zostało założone przez Pawła Adamowicza.  

- Tworzyliśmy je wspólnie i jest to środowisko progdańskie, proobywatelskie i chciałabym je godnie reprezentować - mówi Aleksandra Dulkiewicz. 

Jej kandydaturę poparli czołowi pomorscy samorządowcy, w tym prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Wśród nich jest także m.in. marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i prezydent Sopotu Jacek Karnowski. 

W ubiegłym tygodniu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział, że jego partia nie wystawi swojego kandydata w przedterminowych wyborach w Gdańsku. Podobne deklaracje popłynęły również ze strony Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

a2bc4ae2-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Samorządu
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE
Puls Samorządu
autor: Aleksandra Rogala
Wysyłany raz w tygodniu
Aleksandra Rogala
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu