Jest nowy właściciel Warty

WST, Talanx.de
20-01-2012, 08:02

Trzeci pod względem ubezpieczyciel w Niemczech i 11-ty w Europie, Talanx Group poinformował o przejęciu Warty.

Udziały o wartości 770 mln EUR sprzedała belgijska instytucja finansowa KBC - napisał Talanx na swojej stronie internetowej.

Inwestor ma nadzieję,  że uda mu się zamknąć transakcję w drugiej połowie bieżącego roku. Posiadał będzie 100 proc. udziałów w polskiej spółce.

Spółka poinformowała w komunikacie, że po sfinalizowaniu transakcji 30 proc. udziałów w Warcie trafi w ręce japońskiej firmy Meiji Yasuda, która jest partnerem Talanx Group.

W połowie grudnia minionego roku niemiecki ubezpieczyciel wspólnie ze swoim japońskim partnerem informowali o przejęciu pakietu kontrolnego TU Europa od Getin Holding. W tym przypadku wartość transakcji podliczono na 912 mln zł.

Komunikat Talanx Group

Podjęte ostatnio przez Talanx Group działania na polskim rynku idą w stronę stworzenia realnego i bardzo silnego rywala dla dotychczasowego lidera polskiego segmentu ubezpieczeń, spółki PZU.

Marka Talanx Group obejmuje HDI, HDI-Gerling, Hanover Re, Targo Versicherung, PB, Neue Leben i AmpegaGerling. Grupa obecna jest w150 krajach.

Podczas piątkowych notowań na giełdzie w Brukseli, akcje KBC Groep dotychczasowego właściciela Warty po upublicznieniu informacji o sprzedaży aktywów zyskały ponad 10 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Talanx.de

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jest nowy właściciel Warty