Jest popyt na długi budów

Piotr G··wka
07-12-1999, 00:00

Jest popyt na długi budów

Zima zwiastuje marazm w budownictwie, a dla niektórych firm z tej branży — konieczność wegetacji. Mimo kończącego się sezonu budowlanego, pośrednicy działający na rynku obrotu wierzytelnościami obserwują stały popyt na takie długi. W minionym tygodniu sprzedano dług firmy produkującej odczynniki wykorzystywane do produkcji materiałów wykończeniowych. Nominał 100 tys. zł wynikający z faktur znalazł nabywcę za 93 proc. wartości.

ZAINTERESOWANIEM nabywców cieszą się długi zakładów stolarskich. Na terenie kraju znaleźć można zadłużone firmy produkujące okna i drzwi. Wyraźnie widać, że odbiorcy tych wyrobów nie są zainteresowani jednorazowym zarobkiem 7-10 proc. wartości zakupionego towaru, za który zapłacą przez potrącenie wzajemnych należności. Ich zamiarem jest przejęcie podupadających podmiotów i przystosowanie oferowanego przez nie asortymentu do własnych potrzeb.

NIEŹLE sprzedają się długi producentów konstrukcji stalowych. W ciągu ostatnich dwóch tygodni w jednej z warszawskich agencji obrotu wierzytelnościami sprzedano około 350 tys. zł takich należności. Kupującym okazał się jeden z odbiorców wyrobów zadłużonego podmiotu. Na operacji potrącania wzajemnych należności zarobi netto około 32 tys. zł. Oferty zakupu wierzytelności docierają nadal do pośredników. Popyt może zostać zaspokojony kwotą 1-1,5 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr G··wka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jest popyt na długi budów