Jest tanio, CDRL kupuje

opublikowano: 16-10-2018, 22:00

Zarząd spółki CDRL, prowadzącej sieć sklepów z odzieżą dziecięcą marki Cocodrillo, zwołał na 12 listopada nadzwyczajne walne zgromadzenie, które może podjąć decyzję o skupie akcji własnych.

Firma ma na ten cel 3 mln zł, a skup obejmie co najwyżej 96,87 tys. walorów, stanowiących 1,6 proc. kapitału zakładowego. Maksymalna cena to 30 zł. Akcje będą przeznaczone do umorzenia. Spółka zdecydowała się na taki krok, ponieważ ocenia, że obecna wycena na GPW odbiega od realnej wartości papierów.

„Realizacja programu odkupu, zgodnie z przyjętym regulaminem, leży zatem w interesie zarówno spółki, jak i akcjonariuszy, w sytuacji gdy kurs giełdowy kształtuje się poniżej wartości godziwej akcji CDRL. Program odkupu daje akcjonariuszom, którzy lokują środki w akcje spółki w horyzoncie średnio- i długoterminowym, możliwość uzyskania wzrostu wartości ich akcji. Zasady jego realizacji umożliwiają wszystkim zainteresowanym akcjonariuszom uczestnictwo w programie odkupu na równych i przejrzystych warunkach” — podano w komunikacie.

Kapitalizacja CDRL to 123,6 mln zł. Kurs na GPW wzrósł wczoraj o około 6 proc. do 23,2 zł. W ofercie publicznej w 2014 r. akcje spółki sprzedawano po 14,90 zł. Od początku tego roku kurs spadł o 3 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane