Jest wreszcie chętny na PPP w Chełmie

ANP
11-10-2010, 08:18

Do trzech razy sztuka. Konsorcjum lubelskich firm chce zagospodarować tereny popularnego kąpieliska.

Na kąpielisku nie zabraknie m.in. atrakcji dla dzieci.
Zobacz więcej

Na kąpielisku nie zabraknie m.in. atrakcji dla dzieci.

- Mamy na horyzoncie inwestora. To prawdopodobnie będzie konsorcjum lokalnych firm – mówił „PB” miesiąc temu Józef Górny, zastępca prezydenta Chełma ds. inwestycji. Nie mylił się. W postępowaniu na zagospodarowanie terenów kąpielisk Glinianki wniosek złożyło konsorcjum gastronomicznej firmy Komex Bis z Chełma i Zakładu Usług Transportowych i Leśnych z Macoszyna Dużego. Inwestycja ma być realizowana w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP).
– Po analizie wniosku zaprosimy konsorcjum do negocjacji. Mamy nadzieję podpisać umowę z partnerem do końca roku – mówi Danuta Domańska z Urzędu Miasta Chełm.
To już trzecie podejście miasta do inwestycji. W poprzednich dwóch przetargach (w formule koncesji na usługi i roboty budowlane) nie było chętnych. Przypomnijmy, że w tym przedsięwzięciu zadaniem partnera prywatnego będzie wybudowanie, sfinansowanie i zarządzanie obiektem przez 15-25 lat. Inwestycja szacowana jest na 4,5 -5 mln zł netto, ale miasto nie zamierza się do niej dokładać. W obiekcie będzie można korzystać m.in. z pawilonu gastronomicznego,  przystani sprzętu wodnego z wypożyczalnią, boiska do piłki plażowej i koszykówki czy placu zabaw dla dzieci. Kąpielisko ma być gotowe w ciągu trzech lat i stać się wizytówką miasta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Jest wreszcie chętny na PPP w Chełmie