Jest zgoda na PPL w Radomiu

opublikowano: 17-09-2018, 22:00

Sąd gospodarczy zatwierdził upadłość Sadkowa, wskazując zarządcę Lotniska Chopina jako nabywcę.

Od ostatniego piątku wizja lotniska zapasowego dla Warszawy w Radomiu stała się bardziej realna. Sąd gospodarczy zatwierdził procedurę pre-pack, czyli kontrolowanej upadłości, wskazując PPL jako nabywcę portu lotniczego Radom. Z chwilą ogłoszenia postanowienia sądu zarząd i rada nadzorcza spółki uległy rozwiązaniu.

Wniosek o upadłość został złożony w lipcu po negocjacjach PPL, właściciela Lotniska Chopina, z urzędem miasta, właścicielem Sadkowa. Po podpisaniu umowy z syndykiem PPL rozpocznie inwestycje.

Radom ma być uzupełnieniem Lotniska Chopina do momentu otwarcia Centralnego Portu Komunikacyjnego w 2028 r. i ruszyć w kwietniu 2020 r. Po pierwszym etapie budowy, wartym 425 mln zł, który potrwa 20 miesięcy, będzie mógł odprawić 3 mln pasażerów rocznie. Do Radomia PPL chce przenieść czartery i tanie linie lotnicze.

Nowy właściciel wydzierżawi 170 ha ziemi, głównie od miasta, za co będzie płacić po kilka milionów złotych rocznie. Miasto natomiast będzie płacić PPL po kilkanaście milionów złotych rocznie, 350 mln zł w ciągu 20 lat, bo musi zwracać nakłady prowadzone na gruntach skarbu państwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy