Jest życie poza bankiem

opublikowano: 08-11-2019, 08:56

Rośnie liczba wysokiej klasy menedżerów i specjalistów bankowych, którzy próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. W "Pulsie Biznesu do słuchania" przyjrzeliśmy się kilku z nich.

Wraz z postępującym procesem konsolidacji sektora bankowego, bankowców jest coraz  mniej. Według danych KNF, na koniec sierpnia w bankach pracowało 158,9 tys. osób. 11 lat temu, w szczycie koniunktury na rynku pracy dla bankowców, sektor zatrudniał 181,3 osób. W ciągu ostatniej dekady drastycznie zmniejszyła się liczba banków: z 50 w 2009 r. do 31 obecnie, przy czym spadek dotyczy głównie dużych banków uniwersalnych, które zniknęły z rynku. A to przecież nie koniec kurczenia się rynku pracy w sektorze finansowym, gdyż przed nami są kolejne, duże ruchy konsolidacyjne oraz stojąca w progu rewolucja związana z automatyzacją i robotyzacją procesów.

Jak z wyzwaniami stawianymi przez zmieniający się rynek radzą sobie bankowcy? Przedstawiamy pięć różnych życiorysów  ex prezesów, którzy w przeszłości kierowali bankami. Założyli własne firmy, inni dołączyli do już istniejących biznesów, inni szukają dla siebie posady w bankowości. Jacek Komaracki przepracował lata w Inteligo, potem w T-Mobile, teraz rozwija kilka biznesów. Michał Handzlik na początku 2009 r. przestał być szefem Getinu, obecnie zarządza spółką Vindix, którą zbudował. Szymon Midera, ostatni prezes Banku Pocztowego przed nastaniem Dobrej Zmiany przebranżowił się i rozwija ecommerce’owy start up Shumee.pl. Dariusz Kacprzyk w 2016 r. przestał być prezesem BGK. Od roku jako kurator nadzoruje program naprawczy w BPS. I Tomasz Bogus, ex prezes BGŻ BNP Paribas – dzisiaj przedsiębiorca. Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania dostępne są na stronie pb.pl/dosluchania oraz na aplikacjach podcastowych (takich jak Spotify czy Lecton).

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy