Jesteśmy częścią cyfrowej transformacji przedsiębiorstw

Partnerem publikacji jest IT Solution Factor
opublikowano: 19-12-2021, 20:00

Rozmowa z Kacprem Konopińskim, prezesem zarządu IT Solution Factor

Kiedy w 2017 r. spółka IT Solution Factor rozpoczynała działalność, na polskim rynku IT istniało już sporo firm o podobnym profilu. Potrzebny był ambitny plan aby wyróżnić się spośród konkurencji. Decydując się na uruchomienie własnej działalności, opieraliśmy się na doświadczeniu zdobytym podczas wcześniejszej wieloletniej pracy dla firm z sektora IT.

Rozwijamy się nieustannie, a przyszłości IT upatrujemy w chmurze, choć Polskę od światowych liderów technologii chmurowych dzieli przepaść. Jednak zmiany w tym obszarze następować będą szybko, a my chcemy być ich częścią – mówi Kacper Konopiński, prezes zarządu IT Solution Factor.

Wiedzieliśmy, że jako nowy gracz na bardzo konkurencyjnym rynku musimy mówić do klientów językiem korzyści biznesowych i postawić na wysokie kompetencje najlepszych specjalistów oraz wyróżniającą się jakość obsługi wszystkich kontraktów spółki. W naszej ofercie znalazły się innowacyjne rozwiązania w obszarach: usług serwisowych w obrębie Data Center, obsługi informatycznej firm wielooddziałowych, integracji systemów serwerowo-macierzowych, budowy chmur hybrydowych, wirtualizacji infrastruktury i sieci, Security Operations Center, systemów bezpieczeństwa i monitorowania środowiska IT. Całość obejmuje Service Desk działający w trybie 24/7.

Nie określamy siebie jako integratora IT, ale raczej jako firmę technologiczną. Nasze eksperckie usługi wybijają się poza schemat typowego wdrożenia infrastruktury informatycznej czy oprogramowania.

Czy ta strategia okazała się skuteczna?

Zdecydowanie tak. Zrealizo-waliśmy dotychczas ponad 700 projektów w ponad 100 firmach i instytucjach. Naszymi klientami są największe firmy w Polsce oraz większość kluczowych instytucji z administracji publicznej. Nasz przychód w tym roku przekroczy 100 mln zł. W ciągu niespełna pięciu lat zbudowaliśmy firmę, która wyróżnia się na rynku i posiada unikatowe kompetencje oraz referencje. Klienci doceniają nasze podejście w całym cyklu współpracy, począwszy od procesu sprzedaży, a kończąc na wsparciu projektowym. Szczególną uwagę zwracają na profesjonalne doradztwo, eksperckie analizy i terminową realizację projektów.

Możemy się także pochwalić wysokimi pozycjami w branżowych rankingach, a to jest rzadkość wśród firm o tak krótkim stażu. Zawsze też bardzo cieszyło nas docenienie naszych wysiłków ze strony producentów, z którymi współpracujemy. Otrzymujemy nagrody zarówno za całokształt współpracy, poszczególne projekty, jak i szczególne osiągnięcia sprzedażowe od takich globalnych producentów, jak m.in. Hewlett Packard Enterprise, VMware, Fortinet, IBM.

Firmy z branży IT muszą konkurować nie tylko o klienta, ale też o pracownika. To dzięki dobremu zespołowi mogą świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Czym przyciągacie do siebie najlepszych specjalistów?

Mam przyjemność od początku istnienia firmy współtworzyć ją ze wspaniałym zespołem, który rozbudowywał się wraz z dynamicznym rozwojem spółki.

Nasza polityka zatrudnieniowa oparta jest przede wszystkim na zapewnieniu przychylnego pracownikowi miejsca do pracy i optymalnego rozwoju. Stawiamy na zaufanie, zaangażowanie, szacunek, pasję oraz profesjonalizm. To właśnie one pozwalają nam tworzyć zgrany i dający z siebie wszystko zespół.

Bardzo ważnym aspektem jest ciągłe ulepszanie programu wdrażania dla nowych pracowników. Pierwsze wrażenia zostają przecież na bardzo długo. Staramy się zapewnić takie wsparcie, aby osoba pewnie wkroczyła do organizacji. Inwestujemy w rozwój naszych pracowników. Kładziemy duży nacisk na kwestie szkoleń i poszerzania kompetencji, zapewniających członkom naszego zespołu możliwości rozwoju. Rozwijamy również pasje np. sportowe. Mamy swoją drużynę piłkarską, bierzemy udział w regatach i organizujemy branżowe mistrzostwa tenisa ziemnego. To wszystko pozwala integrować pracowników, klientów oraz partnerów technologicznych nie tylko w biznesowych obszarach działalności firmy. Inicjatywą, którą z pewnością chcemy rozwijać, jest autorski program praktyk. Biorą w nim udział menedżerowie z naszej firmy, stając się mentorami dla młodych osób.

W jakim kierunku będzie się rozwijać IT Solution Factor?

Rozwijamy się nieustannie. W zeszłym roku powiększyliśmy ofertę o usługi monitorowania, wykrywania zagrożeń i analizy bezpieczeństwa systemów oraz infrastruktury IT w modelu Security Operations Center (SOC). Nasza obsługa jest kompleksowa — dostarczamy proces serwisowy 360 stopni – od zgłoszenia, przez inżynierskie doradztwo, po fizyczną naprawę infrastruktury. Dynamiczny rozwój projektów w tym ostatnim obszarze przyczynił się do zmiany lokalizacji głównego magazynu, który dysponuje obecnie powierzchnią kilkuset metrów kwadratowych i wyposażony jest w najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa.

Jednak przyszłości IT upatrujemy w chmurze. Co prawda, według najnowszego raportu McKinsey & Company Polskę od światowych liderów technologii chmurowych dzieli przepaść. Jesteśmy przekonani, że zmiany w tym obszarze następować będą szybko, a my chcemy być ich częścią. Najbliższe lata to konsekwentne rozwijanie się w zakresie specjalistycznego outsourcingu wraz z rozwojem kompetencji tradycyjnego IT na rzecz środowisk opartych na rozwiązaniach chmurowych, w tym m.in. o architekturę mikroserwisową. Wszystkie rozwiązania potrafimy oczywiście odpowiednio zabezpieczyć, aby ustrzec naszych klientów przed niebezpieczną stroną „chmurowego” świata.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane