Jesteśmy dumni z bycia ważną częścią GPW

opublikowano: 13-03-2019, 22:00

Po raz kolejny przyjęliśmy propozycję objęcia partnerstwem Rankingu Giełdowa Spółka Roku, będącego nie tylko najstarszym, ale również najbardziej prestiżowym rankingiem na rynku.

DAWID JAKUBOWICZ, prezes CIECH

Ze względu na zastosowaną metodologię jest on cennym źródłem wiedzy na temat spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i tego, jak oceniają je uczesntnicy rynku kapitałowego, na bazie której można czerpać informacje na temat najlepszych wzorców i praktyk dotyczących zarówno szeroko pojętej komunikacji z rynkiem kapitałowym, jak również innowacyjności produktów i usług, kultury korporacyjnej, kompetencji zarządów, co w efekcie przekłada się na sukces rynkowy. Trudno przecenić znaczenie takich inicjatyw, ważnych dla wymiany informacji i doświadczeń wśród akcjonariuszy, analityków i inwestorów, a tym samym przyczyniających się do rozwoju firm i rynku kapitałowego w szerokim tego słowa znaczeniu.

Ciech jest spółką notowaną na warszawskim parkiecie od prawie 15 lat. Dodatkowo, od 2016 r., jesteśmy też pierwszą polską spółką, której akcje zostały dopuszczone do obrotu na trzeciej co do wielkości giełdzie w Europie — Börse Frankfurt. Jesteśmy dumni z bycia ważną częścią Giełdy Papierów Wartościowych i niezmiennie wierzymy w jej prestiż oraz znaczenie jako instytucji umożliwiającej globalny wzrost gospodarczy oraz rozwój przedsiębiorstw przy zachowaniu najwyższych standardów etycznych i biznesowych. Wielokrotnie podkreślamy przy rozmaitych okazjach liczne zalety płynące z bycia jej częścią, niekoniecznie związane tylko z możliwościami pozyskiwania kapitału rozwojowego. Niebagatelne znaczenie dla Ciechu ma renoma, rozpoznawalność i wiarygodność spółki wśród partnerów biznesowych oraz globalnych instytucji finansowych, a także możliwość transparentnego porównywania się z największymi graczami w swojej branży.

Z giełdą wiążemy długoterminowe plany, a status spółki notowanej na warszawskim parkiecie był ważnym elementem składowym prac nad nową strategią Grupy Ciech na lata 2019-21. Konsekwentnie przeobrażamy Ciech w efektywny i zdywersyfikowany holding chemiczny — nie tylko charakteryzujący się solidnymi wynikami finansowymi, ale wyznaczający najlepsze standardy w zakresie nowoczesnego zarządzania, innowacji, wysokiej jakości produktów oraz współpracy z klientami i rynkami kapitałowymi. Standardów, którymi kierują się najlepsze spółki publiczne i które są doceniane w takich rankingach, jak Giełdowa Spółka Roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane