Jeszcze dwóch zainteresowanych San Leon Energy

opublikowano: 15-11-2015, 17:55

Jeszcze dwa podmioty są zainteresowane przejęciem poszukującego w Polsce ropy i gazu San Leon Energy, donosi independent.ie nie podając źródła tej informacji.

W sierpniu irlandzka spółka informowała, że otrzymała sygnał zainteresowania jej przejęciem. Zastrzegła, że może nie dojść do złożenia formalnej oferty. Rynek zareagował jednak wzrostem kursu notowanej na AIM spółki do 62,75 pensów. Obecnie wynosi on 49,15 pensów.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Dwóch nowych chętnych pojawiło się w wyścigu o przejęcie spółki Oisina Fanninga, mającego siedzibę w Dublinie San Leon Energy – donosi w niedzielę independent.ie.

Wartość rynkowa San Leon wynosi obecnie 50 mln USD. Według independent.ie, „jest przekonanie”, że żaden z trzech potencjalnych chętnych do przejęcia spółki nie pochodzi z USA ani Europy.   

San Leon jest skoncentrowany przede wszystkim na poszukiwaniu ropy i gazu w Polsce, gdzie ma udziały w sześciu koncesjach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, independent.ie

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Jeszcze dwóch zainteresowanych San Leon Energy