Joseph Wancer został szefem BPH

Beata Tomaszkiewicz
14-01-2000, 00:00

Joseph Wancer został szefem BPH

Wczoraj Bank Przemysłowo-Handlowy oficjalnie potwierdził, że jego nowym prezesem zostanie 1 marca Joseph Wancer, dotychczasowy szef Raiffeisen Centrobank.

Rada nadzorcza BPH zdecydowała o odwołaniu od 1 marca tego roku Henryki Pieronkiewicz ze stanowiska prezesa banku. Zastąpi ją, zgodnie z naszymi wtorkowymi doniesieniami, Joseph Wancer. Wcześniej jednak musi on uzyskać zgodę Komisji Nadzoru Bankowego.

Henryka Pieronkiewicz podała się do dymisji w listopadzie ubiegłego roku. Od tego czasu główny udziałowiec BPH - niemiecki Hypo-Verens Bank - szukał na jej miejsce osoby doświadczonej w zarządzaniu instytucjami finansowymi.

Joseph Wancer pracował m.in. na kierowniczych stanowiskach w Citibanku w wielu państwach, był nawet wiceprezesem tej instytucji finansowej. Przez ostatnie lata był prezesem RCB. Zgodnie z oczekiwaniami HVB ma on doświadczenie w prowadzeniu bankowości korporacyjnej, inwestycyjnej i kapitałowej.

MISJA: Przyszłego prezesa BPH czeka niełatwe zadanie spełnienia wszystkich oczekiwań HVB.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Joseph Wancer został szefem BPH