Józef Oleksy dorobi u Józefa Wojciechowskiego

ANP
opublikowano: 03-07-2008, 00:00

Były premier będzie doradzał największemu warszawskiemu deweloperowi przy inwestycjach na Ukrainie.

Były premier będzie doradzał największemu warszawskiemu deweloperowi przy inwestycjach na Ukrainie.

Józef Oleksy, były premier i były członek SLD, został doradcą JW Construction. Deweloperska spółka poinformowała o tym podczas obchodów 15-lecia istnienia. Oleksy, który odszedł z polityki po ujawnieniu kompromitujących go nagrań rozmowy z Aleksandrem Gudzowatym, będzie teraz pomagać zarządowi giełdowej firmy w pozyskiwaniu rynków wschodnich.

— Nie jest to etatowa praca, występuję w roli konsultanta. Mam wiedzę i doświadczenie w tym zakresie — mówił Józef Oleksy na łamach środowej prasy.

— Pan Oleksy jest osobą znaną i powszechnie szanowaną, zwłaszcza na Wschodzie — wyjaśniał w TVN CNBS Józef Wojciechowski, główny akcjonariusz JW Construction.

Jerzy Zdrzałka, prezes JW Construction, dodaje, że Józef Oleksy ma wybadać rynek.

— Były premier ma rozległe kontakty na Ukrainie i może okazać się bardzo pomocny. To będzie praca na czas ograniczony, za którą otrzyma wynagrodzenie — mówi prezes.

Ma pozyskiwać kontakty inwestycyjne, szukać partnerów handlowych i działek.

— To zaskakująca informacja. Trudno powiedzieć, jak pan Oleksy wpłynie na rozwój spółki jako osoba niezwiązana dotąd bezpośrednio z rynkiem kapitałowym. Inwestorzy będą czekać na dalszy rozwój sytuacji. W środę nie było widać reakcji rynku na te rewelacje — komentuje Konrad Smok ze Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

Maciej Wiewiórski z DM IDMSA uważa, że informacja o nowej pracy Józefa Oleksego jest neutralna dla inwestorów.

— Być może były premier przyda się spółce, ale nie wiadomo na razie, jaką ma wiedzę i kontakty na rynku ukraińskim. Tym, co mogłoby wpłynąć na kurs i czego oczekuje rynek, są informacje o rosnącej sprzedaży mieszkań — dodaje analityk DM IDMSA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu