Józefów gra w zielone

AJ
opublikowano: 22-02-2010, 10:29

W dwa lata miasto chce zbudować prawie 150 km sieci sanitarnej i wodociągowej.

W maju podwarszawski Józefów ogłosi przetarg wartości 100 mln zł. Zamierza zbudować prawie 80 km sieci kanalizacji sanitarnej z 13 przepompowniami, 62 km sieci wodociągowej oraz rozbudować i zmodernizować stację uzdatniania wody.

— Projekt jest podzielony na pięć etapów przypisanych do umownych dzielnic miasta, w których będzie realizowany. Planujemy rozpocząć prace w 2011 r. Liczymy na ich zakończenie do 2013 r. — mówi Marzena Czerbniak, kierownik jednostki realizującej projekt w Urzędzie Miejskim.

Szacowana wartość inwestycji netto wynosi 105 mln zł. Józefów stara się o dofinansowanie inwestycji z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

— Czekamy na decyzję o przyznaniu dofinansowania i przygotowujemy dokumentację potrzebną do podpisania umowy. Jeżeli wniosek zostanie zaakceptowany w całości, Unia pokryje 70 proc. wartości inwestycji — twierdzi Marzena Czerbniak.

Pozostałe pieniądze będą pochodziły z budżetu miasta i kredytów.

Marzena Czerbniak

Urząd Miasta Józefowa

% 22-779-00-59

Priorytet Józefowa to nowoczesna infrastruktura kanalizacyjna.
Priorytet Józefowa to nowoczesna infrastruktura kanalizacyjna.
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AJ

Polecane