Jóźkowiak wprowadzi Pocztę Polską na giełdę

EG
opublikowano: 03-02-2011, 00:00

Państwowy potentat ma nowego prezesa, przed którym stanie ciekawe wyzwanie.

Państwowy potentat ma nowego prezesa, przed którym stanie ciekawe wyzwanie.

Nowy prezes zajmie fotel po Andrzeju Polakowskim już 1 marca. Jerzy Jóźkowiak do grudnia 2010 r. szefował spółce telekomunikacyjnej MNI. Zrezygnował, bo — jak tłumaczył — zakończyła się zapowiadana na 2010 r. restrukturyzacja spółek holdingu. Wcześniej praco- wał w sektorze bankowym: m.in. w BRE Banku i Banku Pekao.

Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, uważa wybór rady nadzorczej za trafiony. Jak tłumaczy, Jerzy Jóźkowiak ma duże doświadczenie menedżerskie i wiedzę z zakresu finansów.

— Stoją przed nim dwa zadania: wprowadzenie Poczty Polskiej na giełdę, a wcześniej uporządkowanie jej struktury, zmodernizowanie i przystosowanie do warunków konkurencji z pocztami z innych krajów Unii Europejskiej. Jestem pewien, że sobie poradzi — mówi Andrzej Malinowski.

Rada nadzorcza Poczty Polskiej uzupełniła też skład zarządu. Już 7 lutego obowiązki członka zarządu obejmie Mariusz Zarzycki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jóźkowiak wprowadzi Pocztę Polską na giełdę