JP Morgan bliżej otwarcia

opublikowano: 06-08-2017, 22:00

Bank zarejestrował spółkę w Polsce. Zapowiada zatrudnienie 2,5 tys. pracowników. Oficjalne ogłoszenie inwestycji — we wrześniu.

Są kolejne informacje o inwestycji banku, który otwiera w Warszawie centrum operacyjne zatrudniające 2,5 tys. osób. Firma zarejestrowała spółkę JP Morgan Poland Services, w której zarządzie są Sławomir Soszyński i Michael Davies. Sławomir Soszyński od września 2015 r. jest dyrektorem ds. technologii w JP Morgan Chase w Londynie.

Zobacz więcej

Reuters/Forum

Wcześniej od 2005 do 2013 r. pracował w Citi. Michael Davies to dyrektor zarządzający JP Morgan w Oslo, a z bankiem jest związany od 16 lat. Pracownicy JP Morgana w Europie dostali już informację o planach otwarcia biura w Warszawie. Oficjalnego ogłoszenia inwestycji należy spodziewać się w połowie września.

Z informacji „PB” wynika, że tymczasowe biuro znajduje się w Atrium. Firma stara się o grant na tę inwestycję. Nie powinna mieć z tym problemu: centra usług dostają pomoc już przy utworzeniu 250 miejsc pracy i inwestycji wartej 1,5 mln zł. JP Morgan ma w Europie huby w Londynie i Genewie oraz biura w głównych centrach finansowych: Frankfurcie, Mediolanie, Zurychu, Paryżu i Madrycie. W Polsce działa od 1995 r., a w 2011 r. otworzył przedstawicielstwo w Warszawie.

Jeśli dojdzie do inwestycji, będzie kolejną w ostatnim czasie spółką, która stawia na stolicę Polski, obok firmy badawczej Nielsen, kancelarii Dentons, Credit Suisse, dostawcy usług IT Luxoft czy Goldmana Sachsa, który uruchomił centrum technologii i operacji. Ale Warszawa nie zawsze święci sukcesy. W styczniu BlackRock, największy na świecie fundusz, wybrał zamiast niej Budapeszt, gdzie otworzy centrum operacyjne zatrudniające 500 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / JP Morgan bliżej otwarcia