JP Morgan: obecna wycena bitcoina nie utrzyma się

opublikowano: 17-02-2021, 10:23

Stratedzy JP Morgan Chase uważają, że obecna wycena bitcoina nie jest do utrzymania, bo jest wynikiem spekulacji.

Kurs bitcoina rośnie. W połowie marca ubiegłego roku wyceniany był trochę poniżej 5 tys. USD. We wtorek jego kurs przekroczył 50 tys. USD, a w środę 51 tys. USD. Obecnie jest najdroższy w historii. Jego kurs, według Coindesk, rośnie o 4,5 proc. do 51379,72 USD.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Stratedzy JP Morgan Chase nie podzielają opinii, że wzrost notowań najpopularniejszej kryptowaluty to wynik działań inwestorów instytucjonalnych. Wskazują na prosty rachunek. Kapitalizacja bitcoina wzrosła o ok. 700 mld USD przez ostatnie pięć miesięcy. Tymczasem inwestorzy instytucjonalni kupili kryptowalutę za łącznie ok. 11 mld USD. Stratedzy są przekonani, że kurs bitcoina pompuje jego ograniczona ilość i popyt generowany przez inwestorów detalicznych.

- Zmiana kursu od stycznia tego roku wydaje się być napędzana w największym stopniu przez napływy spekulacyjne – napisali.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane