JP Morgan rekrutuje w Warszawie

opublikowano: 04-05-2017, 22:00

3 maja na stronie banku inwestycyjnego pojawiło się pierwsze ogłoszenie o pracę w stolicy Polski — dla szefa działu kadr.

Coraz bliżej wielkiej inwestycji JP Morgana. Bank inwestycyjny zamierza otworzyć centrum operacyjne zatrudniające 2,5 tys. osób. W ubiegłym tygodniu — według nieoficjalnych źródeł — wybór padł na Warszawę, choć Budapeszt nie składa broni: do Nowego Jorku wybiera się sam Viktor Orban. W środę na globalnej stronie banku pojawiło się ogłoszenie o naborze kandydatów na szefa działu kadr. Lokalizacja: Warszawa.

Forum

„Szukamy szefa HR, który będzie nadzorował budowę i zarządzanie kwestiami kadrowymi w naszym nowym biurze w Polsce. To nowe stanowisko podlegające szefowi HR na kraje EMEA i menadżerowi na Polskę. Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie częścią zespołu EMEA i będzie zaangażowana w regionalne projekty”, czytamy w ogłoszeniu. Biuro prasowe JP Morgana nie odpowiedziało na pytanie „PB”, czy ogłoszenie jest ostatecznym potwierdzeniem wyboru Warszawy. — Decyzja powinna zostać ogłoszona do 18 maja — twierdzi jedno ze źródeł.

— W Warszawie będzie wtedy przebywać przedstawiciel JP Morgana — dodaje inny rozmówca. Przedstawiciele spółki odbyli już rozmowy dotyczące wynajmu budynków z kilkoma spółkami deweloperskimi. Jest szansa, że centrum JP Morgana będzie docelowo zatrudniać nawet 6 tys. osób. Potencjalna inwestycja JP Morgana byłaby najważniejszym projektem w sektorze nowoczesnych usług biznesowych w tym roku. Przedstawiciele branży porównują ją z fabryką silników do mercedesów.

O projekcie „PB” informował w styczniu, gdy pod uwagę były branetakże Kraków, Wrocław i Budapeszt. 3 maja agencja Bloomberg podała, że JP Morgan przeniesie — w pierwszym etapie 500-1000 pracowników — z Londynu do biur w Dublinie, Frankfurcie i Luksemburgu. Zapowiedział to Daniel Pinto, szef bankowości inwestycyjnej spółki. To jednak inny rodzaj działalności, niż ma być realizowana w centrum usług. W związku z brexitem JP Morgan przeniesie poza Wielką Brytanię 4 tys. z 16 tys. etatów.

JP Morgan ma w Europie huby w Londynie i Genewie oraz biura w głównych centrach finansowych: Frankfurcie, Mediolanie, Zurychu, Paryżu i Madrycie. W Polsce działa od 1995 r., a w 2011 r. otworzył przedstawicielstwo w Warszawie. Jeśli dojdzie do inwestycji, będzie kolejną w ostatnim czasie spółką, która stawia na stolicę Polski, obok firmy badawczej Nielsen, kancelarii Dentons, Credit Suisse, dostawcy usług IT Luxoft czy Goldman Sachsa, który uruchomił centrum technologii i operacji. Ale Warszawa nie zawsze święci sukcesy. W styczniu BlackRock, największy na świecie fundusz, wybrał zamiast niej Budapeszt, gdzie otworzy centrum operacyjne zatrudniające 500 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane