JPK_VAT też od mikro

opublikowano: 10-01-2018, 22:00

Już wszyscy podatnicy VAT są objęci obowiązkiem przesyłania fiskusowi informacji o operacjach gospodarczych za dany okres w postaci jednolitych plików kontrolnych (JPK) — przypomina Ministerstwo Finansów (MF).

Od tego roku ten obowiązek po raz pierwszy przypadnie mikroprzedsiębiorcom. Wiąże się on z przesyłaniem bez wezwania JPK_VAT z danymi, które są ewidencjonowane w rejestrze zakupów i sprzedaży. Przedsiębiorca musi taki plik przekazywać co miesiąc, nawet jeśli rozlicza się z tego podatku kwartalnie. Dotyczy to podatników składających deklaracje VAT-7 lub VAT-7K. MF wyjaśnia, że pliku dla potrzeb VAT nie składa podatnik, który wykonuje wyłącznie czynności zwolnione od podatku od towarów i usług, czyli m.in. gdy wartość sprzedaży łącznie nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym 200 tys. zł. Informacje na temat JPK można uzyskać na stronie internetowej: www. jpk.mf.gov.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie) lub kontaktując się z Krajową Informacją Skarbową: 801 055 055 oraz 22 330 03 30. Ponadto w każdym urzędzie skarbowym w Polsce wyznaczeni są specjalni koordynatorzy do obsługi JPK_VAT. Pytania techniczne można kierować na adres: info.e-deklaracje@mf.gov.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / JPK_VAT też od mikro