JPMorgan chce przenieść 300 etatów z Londynu

opublikowano: 25-03-2019, 18:38

Bank JPMorgan zwrócił się z prośbą do około 300 pracowników w swoim londyńskim biurze o podpisanie nowych kontraktów, które będą wymagać od nich przeniesienia się do jednego z innych centrów bankowości w Unii Europejskiej, jeśli dojdzie do brexitu bez umowy, informuje Reuters powołując się na osoby związane ze sprawą.

Jest to część planów JPMorgan dotyczących zmiany miejsca zatrudnienia setek pracowników, jeśli Wielka Brytania opuści UE bez umowy, aby móc nadal oferować klientom usługi handlowe, doradcze i bankowe w ramach bloku monetarnego. Amerykański bank inwestycyjny buduje obecnie swoje biura we Frankfurcie, Paryżu i Luksemburgu w ramach swoich planów związanych z brexitem.

Zobacz więcej

JPMorgan

Reuters/Forum

Agencyjne źródła twierdzą, że pracownicy JPMorgan w Londynie proszeni o podpisanie nowych umów byli już konsultowani w tej sprawie, a ci, którzy nie chcieli się przenieść, nie zostaną zwolnieni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy