JPMorgan: czas na niepodległość Szkocji i jej walutę

opublikowano: 29-06-2016, 14:13

Amerykański bank inwestycyjny JP Morgan spodziewa się, że teraz Szkoci będą głosować w sprawie niepodległość i wprowadzenia własnej waluty jeszcze przed opuszczeniem Unii Europejskiej przez Wielką Brytanią w 2019 r., donosi Reuters.

Nasz bazowy scenariusz zakłada w tym momencie, że Szkocja będzie głosować za niepodległością i wprowadzeniem do ogólnego obiegu jej własnej waluty w 2019 r. – napisał w nocie do klientów Malcolm Barr, ekonomista JPMorgan.

Zobacz więcej

Szkocja, niepodległość

Bloomberg

Tymczasem w środę po południu szkocka premier Nicola Sturgeon ma spotkać się z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckerem, by przedyskutować kwestie związane z pozostaniem Szkocji w UE.

Wcześniej pani premier rozmawiała o konsekwencjach Brexitu z Martinem Schulzem, szefem Parlamentu Europejskiego.

 W ubiegłotygodniowym referendum, obejmującym obywateli Wielkiej Brytanii, Szkoci, wchodzący w skład Zjednoczonego Królestwa opowiedzieli się za pozostaniem w UE. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu