Czytasz dzięki

JPMorgan spodziewa się lepszych notowań rubla niż liry i randa

opublikowano: 16-10-2018, 07:44

Wzrost cen ropy pomoże rosyjskiemu rublowi uniknąć strat, które grożą innym walutom gospodarek wschodzących, twierdzi JPMorgan Chase & Co.

Stratedzy największego amerykańskiego banku spodziewają się lepszych notowań rubla niż innych walut gospodarek wschodzących w nadchodzących miesiącach. Uważają, że do marca będą one stabilne, co będzie osiągnięciem w porównaniu ze spodziewanym osłabieniem południowoafrykańskiego randa o 8 proc., czy tureckiej liry aż o 30 proc.

Rubel umocnił się o ponad 8 proc. od momentu, kiedy we wrześniu był najsłabszy od 2,5 lat. To zasługa drożejącej ropy i zaprzestania przez bank centralny kupowania walut.

JPMorgan daje rublowi rekomendację „neutralnie” i sugeruje jednocześnie "niedoważanie" liry i randa. Oczekuje, że na koniec marca przyszłego roku rosyjska waluta będzie notowana po 65,55 za dolara, czyli blisko kursu z poniedziałku. W przypadku liry ma być to 7,50 za dolara, a rand ma osłabnąć do 15,50 za dolara.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane