JSW znów spróbuje wybrać prezesa

Raz się nie udało, więc spróbują po raz drugi. Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej ogłosiła w czwartek nowy konkurs na stanowisko prezesa spółki.

Zgłoszenia w konkursie będą przyjmowane do 11 lipca, a rozmowy z kandydatami zaplanowano na 13 lipca. JSW nie ma prezesa od 11 czerwca. Wtedy odwołano Daniela Ozona, który szefował spółce od marca 2017 r. Jednocześnie bez rozstrzygnięcia zakończono pierwszy konkurs, ogłoszony pod koniec maja. Startował w nim Daniel Ozon, ale pod koniec czerwca się wycofał. Daniel Ozon odchodzi w atmosferze konfliktu. W środę akcjonariusze nie udzielili mu absolutorium z wykonania obowiązków w 2018 r. Rada nadzorcza zarzucała mu wcześniej m.in. niewłaściwy nadzór nad spółkami grupy kapitałowej, nadmierne wydatki na wyjazdy służbowe i świadome wprowadzanie w błąd strony społecznej. Pozostali członkowie zarządu otrzymali absolutorium. W zarządzie JSW pracują teraz cztery osoby. Rafał Pasieka, wiceprezes ds. handlu, pełni obowiązki prezesa. Poza nim w zarządzie znalazł się Tomasz Śledź, dotychczasowy wiceprezes ds. technicznych, Artur Dyczko, wiceprezes ds. strategii i rozwoju, Radosław Załoziński, wiceprezes ds. ekonomicznych, oraz Artur Wojtków, wiceprezes ds. pracowniczych.

11 lipca Do tego dnia kandydaci mogą zgłaszać się w konkursie na prezesa JSW. Poprzedni pozostał nierozstrzygnięty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magda Graniszewska

Polecane