Juan najsłabszy od stycznia

opublikowano: 09-05-2019, 09:16

Chińska waluta kontynuuje przecenę. W czwartek znalazła się na najniższym poziomie względem amerykańskiego dolara od stycznia. Nerwowa reakcja inwestorów na juanie jest wynikiem obaw związanych z nasilającą się wojną handlową Stanów Zjednoczonych z Chinami i świeżych oznak niestabilności w gospodarce Państwa Środka.

Wycena juan na Kontynencie spadła o 0,4 proc., zwiększając tym samym przecenę w bieżącym tygodniu do 1,1 proc. Juan zszedł do poziomu 6,8105 za dolara. 

Zobacz więcej

Juany

Bloomberg

Przy okazji wzrosła liczba zakładów przeciwko chińskiej walucie.

Spadek juana bezpośrednio wiązany jest z groźbami prezydenta Donalda Trumpa, który stwierdził, że chińscy przywódcy „złamali umowę”, którą negocjował z nimi w sprawie handlu. 

W ten niepokój dodatkowo wpisują się opublikowane w czwartek dane, które pokazały, że wzrost kredytów w Chinach spadł bardziej niż oczekiwano w kwietniu, podkreślając delikatny charakter ożywienia w gospodarce.

Uważamy, że szanse na podwyżki taryf celnych przez USA wzrosły na razie do 50 proc. - powiedział Ken Cheung, starszy strateg walutowy w Mizuho Bank Ltd., dodając, że juan spadnie do 6,9 za dolara jeśli Chiny zdecydują się na odwet.

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy