Junak Rent otwiera sieć wypożyczalni

Adam Brzozowski
opublikowano: 25-03-2002, 00:00

Firma Junak Motor, oferująca od 2001 r. nowe modele motocykla i skutera Junak, uruchomi przed sezonem letnim sieć wypożyczalni. Jednoślady produkowane są... w Korei.

Firma Junak Rent, spółka zależna Junak Motor, za 2-3 tygodnie otworzy w Sopocie pierwszą wypożyczalnię skuterów i motocykli. Powstanie ona przy Hotelu Chińskim.

— Wypożyczalnie będą promowały pojazdy sprzedawane przez naszych dealerów. Zamierzamy w 2002 r. uruchomić kilka takich punktów w kurortach, przy hotelach, które posłużą do zbadania rynku i stworzenia sieci franchisingowej. Przed sezonem letnim chcemy uruchomić pięć wypożyczalni — mówi Przemysław Wojtkiewicz, przedstawiciel spółki Junak Motor.

Obecnie Junak Rent zakończył negocjacje z siecią dwunastu hoteli Gromada i prowadzi rozmowy z kolejnymi podmiotami z branży turystycznej.

— Aby otworzyć wypożyczalnię, potrzeba jedynie 50-60 tys. zł na nabycie 10 skuterów i 2 motocykli. Koszt wypożyczenia skutera na dobę może wynieść 100-150 zł — szacuje Przemysław Wojtkiewicz.

Sieć wypożyczalni powinna pomóc Junakowi w sprzedaży oraz w przekonaniu klientów do jednośladów. Cena Junaka nie jest zbyt atrakcyjna (17,5 tys. zł), zwłaszcza że motocykl np. Virago (Yamahy), o pojemności silnika dwukrotnie większej (535 cm sześc.) od pojemności Junaka Millenium (250 cm sześc.), kosztuje tylko 24 tys. zł. Junak ma jednak znaną markę.

Sprzedaż motocykli w Polsce mimo recesji rośnie. Najlepiej sprzedają się najdroższe modele po kilkadziesiąt i ponad 100 tys. zł. Honda, Yamaha czy Harley Davidson już wyprzedały modele z najwyższej półki na 2002 r., a chętni na ich zakup muszą zaczekać do sierpnia.

Spółka Junak Motor powstała w 2000 r., aby odtworzyć markę motocykla, którego produkcja zakończyła się w latach 60. Motocykle Junak Millenium (cena 17,5 tys. zł), których w ciągu 3 miesięcy 2001 r. sprzedano 47 sztuk, oraz skutery (cena 6,5 tys. zł), sprzedane w liczbie 31 sztuk, produkowane są przez koreańską firmę Hyosung Corporation. Gdyby produkcja Junaka została przeniesiona do Polski, jego cena wyniosłaby 40 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Brzozowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy