Juncker apeluje o spokój mimo rosnącego ryzyka recesji w USA

opublikowano: 22-01-2008, 19:54

Jean-Claude Juncker, przewodniczący grupie ministrów finansów eurolandu, widzi duże ryzyko recesji w USA. Zaapelował jednak do Europejczyków, aby nie wpadali w panikę, bo gospodarka Starego Kontynentu nie odczuła dotąd negatywnych skutków pogorszenia koniunktury za oceanem.

- Nie chciałbym aby europejski biznes naśladował rynki finansowe w ich ostatnich zachowaniach. Musimy trzymać nerwy na wodzy – powiedział Juncker w wywiadzie dla radia RTL.

Wcześniej, podczas spotkania z ministrami finansów państw strefy euro Juncker powiedział, że nie widzi niebezpieczeństwa globalnego krachu finansowego. Odnosząc się do mającego się odbyć w przyszłym tygodniu spotkania liderów Francji, Niemiec, Włoch i Wielkiej Brytanii Juncker powiedział, że spodziewa się usłyszeć na nim propozycje przeciwdziałania kryzysowi finansowemu. Zaznaczył jednak, że jakiekolwiek decyzje podejmowane będą przez wszystkich ministrów finansów państw należących do Unii Europejskiej.
MD, Thomson Financial

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane