Juncker: Celem zamachowców jest cała Europa

PAP
opublikowano: 22-03-2016, 16:56

Ataki terrorystyczne dotknęły Brukselę, ale na celowniku terrorystów jest cała Europa - oświadczył we wtorek przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, apelując o jedność UE w obliczu zagrożenia.

W oświadczeniu Juncker przekazał kondolencje bliskim ofiar wtorkowych zamachów oraz mieszkańcom Brukseli, zapewniając ich o solidarności.

Zobacz więcej

Jean-Claude Juncker

Bloomberg

"Dziś te ataki dotknęły Brukselę. Cała Europa była celem. Unia Europejska i jej instytucje muszą być zjednoczone i pozostaną zjednoczone w obliczu terroru" - podkreślił Juncker w oświadczeniu opublikowanym po południu.

"Te wydarzenia nas poruszyły, ale nas nie przestraszą. Nadal będziemy pracować razem, aby poradzić sobie z zagrożeniem terrorystycznym i znaleźć europejskie rozwiązania problemów, które dotyczą nas wszystkich" - dodał.

Juncker podkreślił, że bezpieczeństwo pracowników instytucji UE jest dla niego priorytetem.

Wcześniej we wtorek Komisja Europejska poinformowała o podniesieniu poziomu alertu z żółtego na pomarańczowy. Pracownikom instytucji zalecono pozostanie w domach albo biurach. Flagi przed siedzibą KE opuszczono do połowy masztu.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Juncker: Celem zamachowców jest cała Europa