Juncker nie jest optymistą w sprawie brexitu

  • PAP
opublikowano: 21-02-2019, 13:23

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker powiedział, że „nie jest zbytnim optymistą” co do szansy Wielkiej Brytanii na wyjście z Unii Europejskiej z umową, pisze Reuters.

Juncker spotkał się w środę wieczorem z brytyjską premier Theresą May. W czwartek rano ostrzegał, że wciąż nie można wykluczać „twardego brexitu”.

- Moje wysiłki są skierowane na to, aby uniknąć najgorszego. Ale nie jestem zbytnim optymista jeśli chodzi o tą sprawę – powiedział szef Komisji Europejskiej.

Przypomniał, że w brytyjskim parlamencie zawsze podczas głosowań jest „większość przeciwko czemuś”, a nie ma „większości za czymś”.

Juncker ostrzegł, że brexit może mieć „straszne gospodarcze i społeczne konsekwencje” zarówno dla Wielkiej Brytanii, jak i dla Europy kontynentalnej.
 

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu