Jurek: najważniejsze stanowisko partii wobec budżetu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 04-01-2006, 15:42

Marszałek Sejmu Marek Jurek uważa, że stanowiska poszczególnych partii wobec budżetu "wyjaśnią zakres ich współpracy z rządem w przyszłości" i "będą najważniejszym progiem w naszym życiu politycznym". W ten sposób marszałek skomentował środową propozycję Samoobrony wejścia do rządu.

Marszałek Sejmu Marek Jurek uważa, że stanowiska poszczególnych partii wobec budżetu "wyjaśnią zakres ich współpracy z rządem w przyszłości" i "będą najważniejszym progiem w naszym życiu politycznym". W ten sposób marszałek skomentował środową propozycję Samoobrony wejścia do rządu.

    Szef Samoobrony zaproponował w środę po raz kolejny, aby jego partia weszła do rządu. Podkreślił, że tę propozycję składa PiS po raz ostatni. "Ponawiamy naszą propozycję udziału w rządzie i chcemy, aby ten rząd miał stabilną większość w parlamencie" - powiedział Lepper.

    "To jest znane stanowisko pana Leppera" - powiedział w środę dziennikarzom w Sejmie marszałek Sejmu.

    Przypomniał, że trwają prace nad ustawą budżetową i to, w ocenie Jurka, jest "najważniejszy próg w naszym życiu politycznym".

    Pytany, czy spraw budżetu dotyczyć będzie spotkanie z liderem LPR Romanem Giertychem, jakie w środę po południu rozpoczęło się w Sejmie odparł, że jest to rutynowe spotkanie.

    "W różnych sprawach spotykałem się ostatnio z przewodniczącym klubu SLD Wacławem Martyniukiem, wicemarszałkiem Sejmu Jarosławem Kalinowskim, z przedstawicielami PO" - wyliczał marszałek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane