Justyna Kowalczyk blisko miliona i BMW

KZ, biegowki24.pl
opublikowano: 18-03-2013, 11:12

Justyna Kowalczyk zarobiła w tym sezonie na trasach biegowych prawie 250 tys. franków szwajcarskich - więcej niż w sumie z nagród zgarnęły jej największe rywalki Therese Johaug i Marit Bjoergen. Wisienką na torcie dla Polki będzie BMW X1.

Zobacz więcej

BMW X1 d20 to nagroda w narciarskim BMW xDrive Trophy (Fot: BMW).

Prawie 247 tys. franków szwajcarskich, czyli ponad 830 tys. zł to bilans nagród finansowych Justyny Kowalczyk, zdobytych w tym sezonie. Jest szansa na doszlusowanie w tym sezonie do okrągłem miliona złotych, a dodatkowo na warte ok. 200 tys. zł BMW X1 (na zdj.) - pisze portal narciarski biegowki24.pl

Drugie miejsce w niedizelnym biegu na 30 km w Holmenkollen miało dla Kowalczyk wartość 10 tys. CHF, czyli prawie 34 tys zł. To tylko cząstka tego, co Polka wywalczyła w tym sezonie w zawodach najwyższej rangi – w sumie uzbierało się tego 247 tys. franków, więcej niż zarobiły w sumie Therese Johaug (126 tys. CHF ) i Marit Bjoergen (114,5 tys. CHF)

Polka dorzuci jeszcze zapewne coś w Sztokholmie i Falun, a wisienką na torcie będzie najprawdopodobniej BMW X1 20d, nagroda za wygraną w klasyfikacji BMW xDrive Trophy, w której liczą się punkty zdobywane w sprintach i na premiach sprinterskich w biegach ze startu wspólnego. Kowalczyk ma 262 punkty, druga w klasyfikacji Kristin Steira 155.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, biegowki24.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Justyna Kowalczyk blisko miliona i BMW