Jutro decyzja ws. stóp procentowych w Polsce

Łukasz Ogórek, DM IDMSA
opublikowano: 04-06-2013, 11:01

W dniu wczorajszym obserwowaliśmy sporą zmienność na eurodolarze. Ostatecznie po porannych danych PMI oraz słabych odczytów z USA euro zyskało wobec dolara.

Popołudniowa publikacja amerykańskiego indeksu ISM na poziomie 49 pkt. była niższa niż prognozowano i pokazała słabość sektora przemysłowego. Jednocześnie rozwiało to wątpliwości co do ograniczenia, czy też zakończenia programu QE3.
Dziś swoje posiedzenie rozpoczyna Rada Polityki Pieniężnej. W dniu jutrzejszym  zostanie ogłoszona decyzja co do wysokości stóp procentowych w Polsce. Rynek oczekuje obniżenia wysokości stóp o 25pb. Byłby to najniższy w historii poziom 2,75%. Za obniżką przemawia słabnący PKB oraz inflacja będąca poniżej celu NBP. Jednocześnie istnieją obawy, iż Rada pozostawi stopy na niezmienionym poziomie. Wskazywałaby na to niska zmienność na złotym, a przypomnijmy, że poprzednie decyzje obniżające wysokość stóp były dyskontowane przez rynek na dzień lub dwa przed tym faktem. 

EURUSD

Na wykresie 8-godzinnym EURUSD znajduje się w trendzie wzrostowym. Najbliższy opór wyznacza ostatni szczyt na poziomie 1,3106. Najbliższe wsparcie wyznacza tenkan sen na poziomie 1,3024.

USDPLN

Na wykresie dziennym USDPLN znajduje się w trendzie wzrostowym. Obecnie mamy korektę. W dniu wczorajszym para przełamała wsparcie wyznaczone przez tenkan sen na poziomie 3,2649. Kolejne wsparcie wyznacza kijun sen na poziomie 3,2113. Najbliższy opór wyznacza ostatni szczyt na poziomie 3,3090.  

GBPUSD

Na wykresie 8 godzinnym  GBPUSD wygenerowany został techniczny sygnał kupna. Para wybiła się górą z chmury Ichimoku. Sygnał potwierdza chikou span nad ceną oraz tenkan sen nad kijun sen. Najbliższe wsparcie wyznacza tenkan sen na poziomie 1,5257. Najbliższy opór wyznacza ostatni szczyt na poziomie 1,5375

USDJPY

Na wykresie 8 godzinnym USDJPY wygenerowany został techniczny sygnał sprzedaży. Para przebiła dołem chmurę Ichimoku. Sygnał potwierdza chikou span pod ceną oraz kijun sen nad tenkan sen. Najbliższe wsparcie wyznacza ostatni dołek na poziomie 98,85. Najbliższy opór wyznacza senkou span B na poziomie 100,37.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ogórek, DM IDMSA

Polecane