Już 6,6 mln Europejczyków obejrzało kampanię Łodzi w BBC

DI, PAP
opublikowano: 29-01-2008, 17:17

W marcu BBC rozpocznie drugi etap kampanii reklamującej Łódź, która ubiega się o miano Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.

Pierwszy etap telewizyjnej promocji miasta odbył się we wrześniu ub. roku. Trwał pięć tygodni; całość kampanii kosztować będzie 250 tysięcy dol.

Według badań przeprowadzonych przez BBC, europejską kampanię reklamową Łodzi obejrzało 6,6 mln widzów. "30 proc. osób, do których dotarła kampania przyznało, że wie o istnieniu Łodzi, a 10 proc. stwierdziło, że miasto jest im dobrze znane. Odsetek ten wśród osób, które nie oglądały spotów reklamowych, wyniósł odpowiednio 10 i 2 procent" - powiedziała PAP pracująca dla BBC Lissa Jones.

Podsumowując we wtorek dotychczasowe wyniki współpracy z BBC prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki podkreślił, że miasto wymaga promocji w znacznie większym stopniu niż inne miejsca w Polsce.

"Kraków przez wieki był siedzibą królów, Gdańsk miał +Solidarność+, Warszawa jest stolicą, a Łódź dopiero musi powalczyć o zaistnienie w świadomości cudzoziemców, dla których praktycznie nie do wymówienia była nawet sama nazwa miasta" - powiedział Kropiwnicki.

Prezydent podkreślił, że współpraca z BBC pozwoliła też inaczej spojrzeć na miasto łodzianom, którzy dostrzegają w nim głównie zwartą zabudowę, ulicę Piotrkowską i pałace fabrykantów, a nie zwracają uwagi na dużą ilość zieleni i parków, które w swoim spocie wyeksponowała BBC.(

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Już 6,6 mln Europejczyków obejrzało kampanię Łodzi w BBC