Już czas na korektę notowań eurodolara

Marcin R.Kiepas
opublikowano: 20-10-2008, 00:00

Ostatnie dwa tygodnie przyniosły stabilizację kursu EUR/USD. Jej skrajne punkty wyznaczało maksimum z 9 października (1,3783) i minimum z dnia następnego, czyli 1,3261 dolara. Wybicie z tej stabilizacji, której osią są okolice 1,3550 dolara, wskaże kierunek notowaniom eurodolara w drugiej połowie października.

Jest o co grać. Wybicie dołem otworzy notowaniom EUR/USD drogę ku psychologicznej barierze 1,30. Wybicie górą, niezależnie od tego, że najbliższym liczącym się oporem jest 1,3963 (wrześniowy dołek na wykresie dziennym), może przynieść test okolic 1,4250. Tam barierę podażową tworzy linia bessy, poprowadzona na wykresie po szczytach z lipca i września.

Obecnie można znaleźć więcej argumentów zakładających ruch w górę. Wskazuje na to brak spadków, mimo wciąż niekorzystnego klimatu inwestycyjnego na świecie, co wcześniej było motorem napędowym przeceny. Potwierdzają to wzrostowe dywergencje wykresu ze wskaźnikami.

Marcin R. Kiepas

X-Trade Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R.Kiepas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy