Już nikt nie produkuje w Polsce aut

MIB
opublikowano: 18-03-2020, 12:12

Toyota ogłosiła zawieszenie produkcji w swoich polskich zakładach. Oznacza to, że koronawirus wstrzymał już wszystkie linie produkujące auta nad Wisłą.

Toyota zawiesza produkcję w większości europejskich fabryk w związku z pandemią koronawirusa - w tym w Polsce. Decyzja ma związek z coraz szybszym rozprzestrzenianiem się pandemii w Europie.  Decyzja Toyota Motor Europe dotyczy to zarówno zakładów produkujących samochody, jak i silniki oraz przekładnie. Fabryki wstrzymają produkcję do odwołania. Decyzja dotyczy zakładów Toyoty w Wielkiej Brytanii, Czechach, Turcji, Polsce i we Francji.  Koncern zapewnia, że utrzyma ciągłość dostaw części zamiennych do samochodów. Nadal prowadzone będą również działania i projekty kluczowe dla płynnego wznowienia produkcji oraz dla przyszłych działań fabryk, jednak liczba uczestniczących w nich pracowników zostanie ograniczona do minimum.

Toyota
Zobacz więcej

Toyota fot. Bloomberg

Podobne decyzje ogłosiły w tym tygodniu inne koncerny mające nad Wisłą swoje zakłady. Taśmy w należącym do PSA gliwickiej fabryce Opla stoją od 17 marca ( przerwa ma potrwać 10 dni). Razem ze śląskim zakładem działalność zawiesiły inne produkcyjne lokalizacje PSA m.in w Niemczech,  Wielkiej Brytanii, Hiszpanii czy na Słowacji i we Francji. 

Z kolei  w poniedziałek 16 marca podobną decyzję ogłosił Fiat Chrysler Automobiles. Produkcja stanęła w większości należących do tego koncernu  fabrykach w tym w Tychach. Przerwa ma potrwać „co najmniej do 27 marca 2020 r.”. 

Od czwartku 17 marca stoją też taśmy w Polskich zakładach Volkswagena w Poznaniu, Swarzędzu oraz Wrześni. Fabryki maję być zamknięte przez dwa tygodnie. 

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu