Jysk Polska pobił rekord

opublikowano: 24-11-2022, 14:46
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Przychody firmy Jysk Polska w zakończonym niedawno roku obrotowym 2021/22 sięgnęły 3,4 mld zł. To najlepszy rezultat w historii sieci.

Przyczytaj artykuł i dowiedz się:

  • kiedy dotychczas Jysk Polska miał najwyższą sprzedaż
  • ile jest sklepów firmy w Polsce, a ile ma ich być docelowo

Łączna, czyli liczona razem z eksportem, zeszłoroczna sprzedaż Jysk Polska była o prawie 18 proc. wyższa niż rok wcześniej (wzrost odnotowały wszystkie kanały sprzedażowe). W zakończonym 31 sierpnia roku obrachunkowym 2021/22 przychody wyniosły 3,4 mln zł (przed rokiem było to 2,89 mld zł). Tym samym Jysk Polska ustanowił nowy rekord. Dotychczas najwyższą — sięgającą 2,985 mld zł — sprzedaż firma osiągnęła w roku obrachunkowym 2018/19.

Docelowo pół tysiąca Jysków:
Docelowo pół tysiąca Jysków:
Polska sieć sklepów Jysk ma 272 placówki, ale kilka miesięcy temu Piotr Padalak, dyrektor generalny firmy w Polsce, zapowiadał w rozmowie z PB, że docelowo ma ich być aż 500.

W minionym roku sprzedaż firmy w kanale online wzrosła o 5 proc., zaś udział online (łącznie z usługą click & collect) w całości sprzedaży Jysk Polska wyniósł 16 proc. — poinformowała dziś firma.

Nasz kraj to dla wywodzącej się z Danii sieci sklepów z wyposażeniem wnętrz jeden z ważniejszych rynków. Pod szyldem Jysk działa w Polsce już 272 placówki. W minionym roku obrotowym firma uruchomiła 20 sklepów, a 41 zmodernizowała, przekształcając je na modłę skandynawskiego konceptu aranżacji wnętrz nazywanego konceptem 3.0.

Sklepy Jysk funkcjonują w dużych i średnich polskich miastach, ale także w mniejszych miejscowościach, z których częśćnie ma nawet kilkunastu tysięcy mieszkańców. W ostatnim roku kolejne placówki sieci powstały m.in. w Warszawie, Częstochowie i Bydgoszczy, a także w Lubawie w województwie warmińsko-mazurskim (10,3 tys. mieszkańców) i Słupcy w województwie wielkopolskim (13,8 tys. mieszkańców).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane