Kaczmarek o porozumieniu MSP z Eureko

DI, PAP
opublikowano: 15-02-2008, 20:16

Każde porozumienie, które odsuwa wiszący nad Polską ewentualny wyrok związany z odszkodowaniem, jest rozwiązaniem pozytywnym - powiedział PAP b. minister skarbu Wiesław Kaczmarek, komentując piątkowe porozumienie MSP z Eureko w sprawie ugody dotyczącej PZU.

Minister skarbu Aleksander Grad w piątek na konferencji prasowej poinformował, że podpisane zostało "Memorandum negocjacyjne" między Skarbem Państwa a Eureko.

Memorandum stanowi porozumienie między stronami w zakresie prowadzenia negocjacji, których celem jest wypracowanie ugody kończącej spór powstały na tle umowy sprzedaży akcji PZU z 5 listopada 1999 r.

"To co najważniejsze - że jeśli dojdzie do ugody, to zostanie ona zawarta przed polskim sądem" - powiedział Grad. Dodał, że "to polski sąd musi ustalić, czy umowa jest zgodna z prawem i czy nie narusza interesu Skarbu Państwa".

Zdaniem Kaczmarka podpisany w piątek dokument nie jest porozumieniem. "To jest coś, co ma znamiona listu intencyjnego, określenia warunków brzegowych po to, aby móc rozpocząć negocjacje, które mogą zakończyć się ugodą, ale nie muszą" - powiedział w piątek PAP Kaczmarek.

Dodał, że trzeba poczekać na wyniki.

"Jak słyszę, że ktoś podpisał porozumienie to znaczy, że ustalił warunki na jakich się porozumiał, a tu na razie jest sytuacja taka, że obie strony ogłosiły komunikat, który nic nie kosztuje i zamierzają przystąpić do rozmów, których finał może mieć charakter porozumienia" - podkreślił.

Według resortu skarbu, do końca czerwca br. ugoda ma zostać wynegocjowana i przyjęta przez polski rząd i władze Eureko, a na początku lipca br. ma być skierowana do zatwierdzenia przez polski sąd. Resort zakłada, że przewidywany termin zawarcia ugody to wrzesień-październik br., choć jest to termin niezależny od stron.(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane