Kaczyński: decyzja i słowa Donalda Tuska to dobry objaw

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-05-2005, 20:01

Lider PiS Jarosław Kaczyński pozytywnie ocenił decyzję Donalda Tuska o kandydowaniu w wyborach na prezydenta. Z aprobatą mówił też o wartościach, do których nawiązał przewodniczący PO podczas poniedziałkowej konwencji tej partii.

Lider PiS Jarosław Kaczyński pozytywnie ocenił decyzję Donalda Tuska o kandydowaniu w wyborach na prezydenta. Z aprobatą mówił też o wartościach, do których nawiązał przewodniczący PO podczas poniedziałkowej konwencji tej partii.

"Tusk także mówił o odrodzeniu, odwoływał się do wiary, do polskości; to dobry objaw" - powiedział Kaczyński w poniedziałek Kielcach na przedwyborczym spotkania z cyklu "Wiosna Polaków".

"Jesteśmy przekonani, że my (Prawo i Sprawiedliwość - PAP) te wartości  poniesiemy w polską przyszłość lepiej, ale będzie podstawa do uczciwej dyskusji, do uczciwej i poważnej debaty w prezydenckiej kampanii i w kampanii parlamentarnej" zaznaczył lider PiS.

Jego zdaniem, "to dobry objaw, że ci, którzy niekiedy w przeszłości myśleli i mówili inaczej, dziś mówią to samo, co my mówimy. To nasz sukces, nasze zwycięstwo" - dodał Kaczyński.

Prezes PiS wezwał kielczan i mieszkańców regionu, by poparli program jego partii i pomogli "odzyskać państwo dla Polski i Polaków".

Jak podkreślił, w tym celu trzeba zbudować IV Rzeczpospolitą, stworzyć rząd, który nie będzie częścią "układu pajęczyny", przyjąć nową konstytucję, powołać Komisję Prawdy i Sprawiedliwości, zdolną wyjaśnić "ciemne tajemnice" ostatniego 15-lecia. Potrzebny jest też urząd antykorupcyjny i odpowiedzialny gospodarz na urzędzie prezydenta - powiedział prezes PiS.

Kaczyński zadeklarował zmniejszenie bezrobocia, rozwój budownictwa mieszkaniowego, poprawę bezpieczeństwa publicznego i lepszą ochronę zdrowia.

Przekonywał, że aby demokracja nie była fikcją, trzeba odsunąć nomenklaturę i agenturę, które - jak mówił - zawładnęły państwem i zawłaszczyły gospodarkę. "Gotowość do odrzucenia zła, ta rewolucja moralna tak bardzo niepokoi łotrów, że ją nieustannie atakują" - zauważył.

"Wiosna to odrodzenie do pełni życia. Ta wiosna będzie wiosną uczciwych Polaków, a jednocześnie jesienią, ponurym listopadem, albo może już grudniem, dla polskiego postkomunizmu" -  ocenił Kaczyński. Audytorium z biało-czerwonymi flagami i emblematami PiS zgotowało liderowi partii owację.

Po jego przemówieniu, dla 700-osobowej publiczności, wystąpili artyści: Justyna Steczkowska, Krzysztof Piasecki i Radosław Pazura.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kaczyński: decyzja i słowa Donalda Tuska to dobry objaw