Kaczyński: do afery hazardowej będzie trzeba kiedyś wrócić

PAP
opublikowano: 07-04-2011, 09:40

Zaskoczony nie jestem, ale trzeba będzie kiedyś do tego wrócić - tak prezes PiS Jarosław Kaczyński odpowiedział na  pytanie, czy zaskakują go nieoficjalne informacje i spekulacje, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła śledztwo ws. tzw. afery hazardowej.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie ma w czwartek zakończyć śledztwo w sprawie tzw. afery hazardowej. Wcześniej w mediach pojawiły się nieoficjalne informacje i spekulacje, że prokuratura zdecydowała o umorzeniu tego śledztwa.

Prezes PiS podkreślił w czwartek w TVP1, że nie zna uzasadnienia decyzji. "Musiałbym się zapoznać z uzasadnieniem, bo nic na temat tego uzasadnienia nie wiem" - powiedział.

Na uwagę, że niektórzy politycy PO mówią, iż tzw. afera hazardowa była w rzeczywistości aferą b. szefa CBA Mariusza Kamińskiego i "zasadzką" na premiera Donalda Tuska, Kaczyński odpowiedział: "To jest tak, że kiedy w naszej koalicji była afera, zresztą też w gruncie rzeczy w wielkiej mierze umorzona przez prokuraturę, to doprowadziło (to) do dymisji rządu, do wyborów. Natomiast, kiedy tu była afera, to wyrzucono funkcjonariusza, który ją wykrył".

Ocenił, że "to chyba pokazuje różnicę jakościową" między PO i PiS.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu