Kaczyński: Gilowska powinna poddać się autolustracji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-07-2006, 19:13

Lider PiS Jarosław Kaczyński nie chciał komentować decyzji byłej wicepremier i minister finansów Zyty Gilowskiej, która zapowiedziała w poniedziałek, że nie wróci do rządu. Zdaniem J.Kaczyńskiego Gilowska powinna poddać się autolustracji.

Lider PiS Jarosław Kaczyński nie chciał komentować decyzji byłej wicepremier i minister finansów Zyty Gilowskiej, która zapowiedziała w poniedziałek, że nie wróci do rządu. Zdaniem J.Kaczyńskiego Gilowska powinna poddać się autolustracji.

"Jest to decyzja pani premier. W żadnym wypadku nie będę jej komentował. Pozostaje autolustracja i trzeba jej dokonać. Jestem głęboko przekonany, że ta sprawa nie powinna pozostać w tym miejscu, w którym jest teraz" - powiedział w poniedziałek dziennikarzom w Tarnowie.

Podczas spotkania z mieszkańcami Tarnowa, gdzie prezes PiS otwierał kolejny punkt obsługi wyborców, Kaczyński stwierdził jednak, że wydarzenia wokół premier Gilowskiej -"niezależnie od tego, jak to wszystko kilkanaście lat temu wyglądało" - "są częścią kampanii ataków, z jaką spotyka się obecnie PiS".

"Chodzi o to, że nie możemy nie powiedzieć publicznie, że w tym akurat przypadku zdarzyło się coś dziwnego, że działania, jakie dotąd stosował pan sędzia Olszewski (Rzecznik Interesu Publicznego - PAP), zupełnie odbiegają od tych, jakie zastosował wobec pani Gilowskiej. To są czyste fakty i nie tylko mamy prawo, ale moralny obowiązek, by o tym mówić" - podkreślił Jarosław Kaczyński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kaczyński: Gilowska powinna poddać się autolustracji