Kaczyński: Jesteśmy cały czas otwarci na PO

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-11-2005, 14:38

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w czwartek w Sejmie, że jego ugrupowanie jest "cały czas otwarte" na rozmowy z PO. Podkreślił, że ciągle wierzy w powstanie koalicji PiS-PO, mimo decyzji zarządu Platformy, który zarekomenduje zbierającej się po południu Radzie Krajowej partii przejście PO do opozycji.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w czwartek w Sejmie, że jego ugrupowanie jest "cały czas otwarte" na rozmowy z PO. Podkreślił, że ciągle wierzy w powstanie koalicji PiS-PO, mimo decyzji zarządu Platformy, który zarekomenduje zbierającej się po południu Radzie Krajowej partii przejście PO do opozycji.

"My jesteśmy przez cały czas otwarci, to jest oczywiste. Jeżeli w tej chwili, jak znajdę się w swoim gabinecie, zadzwoni do mnie Donald Tusk z propozycją rozmów, to będą te rozmowy" - powiedział dziennikarzom w Sejmie.

Pytany, jak ocenia czwartkową decyzję zarządu PO, odpowiedział, że "nie chciałby w tej chwili czynić czegokolwiek, co PO później mogłaby interpretować jako próbę +wchodzenia+ w jej sprawy". "Nasi przeciwnicy będą to interpretowali przeciwko nam" - ocenił. 

J.Kaczyński powiedział, że wierzy w powstanie koalicji PiS-PO. "Każdy, kto zna historię choćby tych ostatnich 16 lat, to wie, że nie takie rzeczy się działy, a później powstawały koalicje" - dodał.

Pytany przez dziennikarzy, czy PiS zabiega o tych polityków PO, którzy są chętni koalicji z jego ugrupowaniem, J.Kaczyński odpowiedział: "niczego takiego w tej chwili żeśmy nie robili, nie planujemy rozbijania żadnych partii i nic nie wiem o tym, żeby jakiś polityk PO planował w tej chwili przejście do PiS-u".

Prezes PiS powtórzył, że ma nadzieję, że rząd Kazimierza Marcinkiewicza uzyska wotum zaufania w Sejmie. Podkreślił, że "najbardziej by się cieszył, gdyby to było poparcie ze strony PO". Dodał jednak, że "jeżeli nie ma na to szans, to każdy głos jest dla nas bardzo cenny i każdy głos będziemy szanowali i szanować będziemy tych, którzy głosowali za tym rządem".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane