Kadra dostanie ponad 6 mln zł

Marcin Goralewski
opublikowano: 08-04-2004, 00:00

Jeśli zyski Lentexu i cena akcji będą rosły, to kadra zarządzająca otrzyma do podziału co najmniej 6 mln zł.

Podczas dziesiejszego zgromadzenia akcjonariuszy notowanego na giełdzie Lentexu, producenta włóknin i wykładzin, ma zapaść decyzja o programie opcji menedżerskich. Spółka kontrolowana jest przez krajowe instytucje finansowe, które pewnie przychylą się do pomysłu zarządu. Zgromadzenie ma podjąć także uchwałę o wypłacie 5,3 mln zł dywidendy (88 gr na akcję).

Dla dużego...

Papiery w ramach opcji menedżerskich mają trafić do nie więcej niż 10 osób, a ich listę przygotuje sama spółka. Uprawnione osoby będą mogły objąć maksymalnie 210 tys. papierów po cenie emisyjnej równej nominalnej, czyli 2,05 zł za sztukę. Program będzie podzielony na dwie transze — 140 tys. akcji w 2004 r. i 70 tys. w 2005 r. Obecna wartość rynkowa przeznaczonych na opcje akcji sięga 6 mln zł. Jeśli zostaną wszystkie objęte, to ich udział w kapitale sięgnie ponad 3 proc.

...i małego

Akcje zostaną przydzielone, jeśli spółka spełni odpowiednie warunki finansowe w ciągu dwóch najbliższych lat. Chodzi o wysokość zysku netto, zysku EBITDA oraz kształtowanie się zmian kursu akcji w porównaniu ze zmianami indeksu WIG. Dlatego też na opcjach mogą skorzystać także drobni inwestorzy grający na giełdzie — mogą liczyć na wzrost ceny akcji. Kadra zarządzająca otrzyma ekstrawynagrodzenie, jeśli w tym roku Lentex zarobi na czysto nie mniej niż 13,7 mln zł, a zysk EBITDA będzie większy od 27,6 mln zł. Jeśli chodzi o wzrost akcji, to — upraszczając — walory powinny po prostu być droższe niż rok wcześniej. Druga transza papierów trafi do kadry, jeśli przyszłoroczny zysk netto przekroczy 15,07 mln zł, zysk EBITDA 30,36 mln zł, a akcje nadal będą drożeć.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu