Kalejdoskop Pulsu 2 grudnia 2005

(Marek Druś)
02-12-2005, 07:29

Odżywają propozycje zmian ustawy o NBP. Zwolennicy poglądu, że RPP jest zbędna, nie mają wprawdzie większości, jednak nie tracą animuszu w walce z władzami monetarnymi. To nie polityka NBP przeszkadza przedsiębiorcom, lecz brak działań, które porządkowałyby ich biznesowe otoczenie — wynika z badań PKPP. Więcej w piątkowym Pulsie Biznesu lub tutaj.

Odżywają propozycje zmian ustawy o NBP. Zwolennicy poglądu, że RPP jest zbędna, nie mają wprawdzie większości, jednak nie tracą animuszu w walce z władzami monetarnymi. To nie polityka NBP przeszkadza przedsiębiorcom, lecz brak działań, które porządkowałyby ich biznesowe otoczenie — wynika z badań PKPP. Więcej w piątkowym Pulsie Biznesu lub tutaj.

Efekty anonimowej sondy przeprowadzonej na internetowej witrynie pracowników resortu finansów (www.skarbowcy.pl) są szokujące. Aż 55 proc. uczestników ankiety przyznało, że doświadczyło nacisków szefów na wydanie decyzji niezgodnej z prawem lub ze stanem faktycznym sprawy. Krótko mówiąc, byli zmuszani do łamania prawa i wydawania niewłaściwych decyzji. Więcej w Pulsie Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Kalejdoskop Pulsu 2 grudnia 2005