Czytasz dzięki

Kalejdoskop Pulsu – 5 września 2005

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 05-09-2005, 08:07

Polska stara się za wszelką cenę zacieśnić współpracę gospodarczą z Ukrainą. To między innymi przejaw walki o bezpieczeństwo energetyczne kraju i chęć znalezienia alternatywnych wobec rosyjskich źródeł surowcowych. Ropociąg Brody-Płock-Gdańsk i gazociąg Sarmacja oraz powiązanie NAK Naftogaz z PGNiG – to wspólna odpowiedź na rosyjską hegemonie.

Polska stara się za wszelką cenę zacieśnić współpracę gospodarczą z Ukrainą. To między innymi przejaw walki o bezpieczeństwo energetyczne kraju i chęć znalezienia alternatywnych wobec rosyjskich źródeł surowcowych. Ropociąg Brody-Płock-Gdańsk i gazociąg Sarmacja oraz powiązanie NAK Naftogaz z PGNiG – to wspólna odpowiedź na rosyjską hegemonie. O powiązaniach polityczno-biznesowych z Ukrainą donosi w poniedziałkowym wydaniu „Puls Biznesu”. Artykuł można również przeczytać tutaj.

Droga po pieniądze z Unii nie kończy się na podpisaniu umowy dotacji. Niewywiązanie się z jej warunków może przekreślić szansę na dofinansowanie. Jak skutecznie przekonać Bruksele do projektów inwestycyjnych i jak je odpowiednio realizować można przeczytać w dzisiejszym „Pulsie Biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane