Czytasz dzięki

Kalifornia mekką dla złodziei aut

opublikowano: 25-06-2015, 00:00

Rejon San Francisco znalazł się na czele rankingu najbardziej popularnych wśród złodziei samochodowych obszarów w USA.

Przewodzi zestawieniu opracowanemu przez National Insurance Crime Bureau (NICB) po raz pierwszy w historii, awansując z pozycji czwartej. W 2014 r. odnotowano tu ponad 29 tys. kradzieży aut, co dało wskaźnik kradzieży w odniesieniu do liczby mieszkańców na poziomie 633,27.

Bloomberg

Najwyższą liczbą kradzieży aut w USA natomiast może „pochwalić się” rejon Los Angeles — Long Beach — Anaheim z wynikiem ponad 47,5 tys. Jednak w odniesieniu do liczby mieszkańców wskaźnik kradzieży wyniósł „jedynie” 358,3, co w skali całego kraju uplasowało największe miasto Kalifornii dopiero na 39. miejscu. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż siedem obszarów z Kalifornii.

Dominująca pozycja tego stanu jest wynikiem splotu kilku czynników — należy on do grona najbogatszych w USA, żyje w nim bardzo dużo osób, ich dochody są relatywnie wysokie, co przekłada się na największą liczbę pojazdów w skali kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane