Kalisz będzie miał kataster

Piotr Wielicki
opublikowano: 27-12-2000, 00:00

Kalisz będzie miał kataster

Holenderskie konsorcjum DHV, Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne z Bydgoszczy oraz firma Intergraph realizują projekt połączenia kaliskiego powiatu grodzkiego oraz włocławskiego powiatu ziemskiego systemem umożliwiającym przepływ informacji katastralnej.

Zdaniem Lidii Plajzer z Urzędu Miasta w Kaliszu, powiat kaliski i włocławski przodują w przygotowaniu przestrzennej informacji o terenie. Dysponują także dobrze wyposażonymi ośrodkami dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej.

Opracowany model przepływu informacji ma być wykorzystany jako rozwiązanie w skali ogólnopolskiej. Przygotowaniu projektu patronują: Główny Urząd Geodezji i Kartografii oraz rząd Holandii.

Komputerowy system informacji katastralnej to urzędowy spis gruntów i budynków z dokładnym oszacowaniem ich wartości oraz wykazem dochodów, sporządzony dla celów podatkowych. Przeznaczony jest dla użytkowników niekomercyjnych i komercyjnych. Do pierwszej grupy zalicza się gminy, które dane katastralne wykorzystują w codziennej pracy, do drugiej natomiast firmy i instytucje. PW

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wielicki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kalisz będzie miał kataster