Kalisz: mieszkania komunalne ze zniżką

Sławomir Erkiert
19-03-2001, 00:00

Kalisz: mieszkania komunalne ze zniżką

Zarząd Kalisza opracował nowy projekt zasad wykupu mieszkań komunalnych. Zakłada on korzystniejsze dla lokatorów opcje zakupu lokali. W przypadku, gdy najemca chciałby nabyć zajmowane mieszkanie, uzyskałby 80-proc. zniżkę od ceny rynkowej. Warunkiem otrzymania tej bonifikaty jest jednak jednorazowe zapłacenie całej kwoty. 60-proc. zniżka obowiązywałaby w razie zapłaty za lokal w ratach. W tym przypadku okres spłat nie może być dłuższy niż pięć lat, a pierwsza wpłata nie mniejsza niż 20 proc. ceny sprzedaży. Pozostała cześć należności ma być rozłożona na cztery roczne raty (do każdej doliczane będą odsetki wysokości 0,4 proc. stopy redyskontowej weksli stosowanej przez NBP, ale nie mniej niż 10 proc. w skali roku).

Miasto Kalisz jest właścicielem 383 budynków, w których mieści się 7,5 tys. mieszkań. Do tej pory sprzedano najemcom 11 proc. Rocznie miasto sprzedaje średnio 50 mieszkań. Ceny metra kwadratowego kształtowały się w granicach od 800 do 1,2 tys. zł. SE

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sławomir Erkiert

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / / Kalisz: mieszkania komunalne ze zniżką